Andy Gibb

Andy Gibb byl britský zpěvák a idol mladých, nejmladší bratr Barryho, Robina a Maurice Gibbových z Bee Gees.

RSS kanál

Andy Gibb se narodil 5.března 1958 jako Andrew Roy Gibb Barbaře a Hughovi Gibbovým jako páté dítě. Když mu bylo šest měsíců, rodina se přestěhovala do Brisbane v Queenslandu v Austrálii. Do Británie se vrátil až v roce 1967, když jeho bratři začali získávat mezinárodní úspěch jako Bee Gees.

Jako teenager začal Andy hrát v klubech na španělské Ibize, později také na Isle of Man, místě, kde se narodili jeho starší bratři a kde jeho rodiče opět žili. Andy založil s místními hudebníky Johnem Aldersonem a Johnem Stringerem svou první kapelu Melody Fayre, kterou pojmenoval po jedné písničce Bee Gees a jeho matka jim dělala manažerku. V roce 1974 pořídili první nahrávku písně My Father... (více) Was a Reb, kterou napsal a produkoval bratr Maurice Gibb, která ovšem nebyla nikdy vydána. Ve stejném roce se kapela přesunula do Austrálie, kde stále žila Andyho sestra Lesley a kde bylo podle Barryho Gibba ideální místo pro start kapely. Andy se od kapely ale odtrhl a dal se na sólovou dráhu, což Aldersona a Stringera donutilo vrátit se do Británie.

První singl Andyho Gibba byla píseň Words And Music, která se pak v roce 1967 dostala do Top Twenty sydneyského žebříčku. Andy se připojil ke kapele Zenta a dělal předskokana takovým hvězdám jako Bay City Rollers nebo Sweet na jejich australských turné. V roce 1967 se Andy přestěhoval do Miami Beach na Floridě a začal pracovat na svých vlastníchpísničkách s bratrem Barrym. Než odjel z Austrálie, oženil se Andy se svou přítelkyní Kim Reeder, v roce 1978 se jim narodila dcera Peta Jaye. Když Andy zjistil, že je Kim těhotná, okamžitě se s ní rozvedl.

První singl vydaný mimo Austrálii byl I Just Want to Be Your Everything, který napsal Barry Gibb a také k němu nazpíval zadní vokály. Píseň se dostala na první příčku amerického i australského žebříčku a stala se také nejhranější skladbou roku. V září 1977 vyšlo album Flowing Rivers s dalším hitem (Love Is) Thicker Than Water a rychle přesáhlo milion prodaných kopií. (Love Is) Thicker Than Water dokonce z první příčky sesadila zatím dominující hit Bee Gees Stayin’ Alive zesoundtracku k Horečce sobotní noci. O rok později vyšlo druhé album Shadow Dancing s hity jako Shadow Dancing, An Everlasting Love a (Our Love) Don't Throw It All Away.

V roce 1979 vystupoval Andy po boku Bee Gees, ABBY a Olivie Newton-John na koncertě Music for UNICEF, který byl přenášen do celého světa.

Andy začal chodit se slavnou herečkou Victorií Principal a dostal roli v broadwayském muzikálu Andrew Lloyda Webera Josef a jeho kouzelný plášť a Andy začal být závislý na kokainu, což způsobilo i jeho brzký rozchod s Victorií. Rodina ho donutila jít na léčení a po návratu z léčebny Andy se svými bratry natočil ještě několik písní. Po drogách mu zbyla obrovská deprese.

Andy Gibb krátcepo svých narozeninách navštívil nemocnici v Oxfordu a stěžoval si na bolest v hrudi. 10.března zde zemřel na zánět myokardu. Je pohřben ve Forest Lawn Memorial Parku (Hollywood Hills) v Los Angeles.
Andy Gibb: Discografie
Alba:

• Flowing Rivers, RSO, 1977 (US #19)

• Shadow Dancing, RSO, 1978 (US #7)

• After Dark, RSO, 1980 (US #21)

• Andy Gibb's Greatest Hits, RSO, 1980 (US #49)

Singly:

• "Words and Music / Westfield Mansions" (Australia), ATA, 1976

• "I Just Want To Be Your Everything, RSO, 1977 (US #1, 4 weeks)

• "(Love Is) Thicker Than Water", RSO, 1978 (US #1, 2 weeks)

• "Shadow Dancing", RSO, 1978 (US #1, 7 weeks)

• "An Everlasting Love", RSO, 1978 (US #5) (UK #10)

•"(Our Love) Don't Throw It All Away", RSO, 1978 (US #9)

• "Desire", RSO, 1980 (US #4)

• "I Can't Help It" (Duet with Olivia Newton-John, RSO, 1980 (US #12)

• "Time Is Time", RSO, 1980 (US #15)

• "Me (Without You)", RSO, 1981 (US #40)

• "All I Have To Do Is Dream" (Duet with Victoria Principal), RSO, 1981 (US #51)

Největší hity:

1. Man On Fire

2. I Just Want To Be Your Everything

3. (Love Is) Thicker Than Water

4. Flowing Rivers

5. Shadow Dancing

6. An Everlasting Love

7. (Our Love) Don't Throw It All Way

8. Desire

9. After Dark

10. I Can't Help It

11. Time Is Time

12. Me (Without You) (skrýt)

Veřejné vzkazy

Poslat osobní, neveřejný dopis | Co to je?

Vložit nový veřejný
Fotografie agib1.jpg

♥ 5. března 1958, Manchaster, Velká Británie
† 10. března 1988, Oxford, Velká Británie

Přidat video

I Just Want To Be Your Everything

(Love Is) Thicker Than Water

Rest Your Love On Me - duet s Olivií Newton-John


Profil založen: 9.6.2012
Správce: Jana Burešová


Nahlásit nevhodný obsahDěkujeme, že nám pomáháte
udržovat tento profil.

Kontaktujte správce

Související profily

 SOLAR BOHUMIL
† 25. červen 1997
DĚLNÍK
 SOLAROVÁ LUDMILA
† 13. květen 1973
POŠTOVNÍ DORUČOVATELKA
 Bohouš Solar
† 20. říjen 2021
Zedník
 Eliška Davidová
† 9. červenec 2012
dceruška,sesřička,sestřenice, vnučka,žákyně, kamarádka